Protetyka Gdańsk - korony pełnoceramiczne - licówki - Titanium Dental
Rejestracja wizyty

Godziny otwarcia:

pon - pt: 9:00 - 20:00
sob. - niedz: nieczynne

Protetyka

Cennik

Korona protetyczna pełnoceramiczna

1600 zł

Korona protetyczna z podbudową metalową

1000 zł

Licówka ceramiczna

1700 zł

Inlay, onlay, overlay ceramiczny

1700 zł

Inlay, onlay, overlay kompozytowy

1600 zł

Wkład koronowo - korzeniowy (metalowy)

1000 zł

Wkład korzeniowo - koronowy (cyrkonowy)

550 zł

Wkład z włókna szklanego

600 zł

Zapraszamy na wizytę!
Zadzwoń +48 607 516 663 lub wypełnij poniższy formularz:

Uśmiech bez ubytków zębowych ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Kompletne uzębienie pozwala na zachowanie prawidłowych funkcji żucia i gryzienia. Na szczęście osobom, które utraciły ząb z pomocą przychodzi nowoczesna protetyka.

Protezy takie jak korony pełnoceramiczne, korony porcelanowe, mosty, licówki, czy onlaye odtwarzają uzębienie, zachwycając naturalnością i pięknem.

Korona to widoczna część zęba w dużej mierze decydująca o atrakcyjności uśmiechu. Gdy ulegnie rozległemu uszkodzeniu, należy zastąpić ją koroną protetyczną. Mocowana jest na naturalnym korzeniu zęba bądź wcześniej wszczepionym implancie. To uzupełnienie stałe, które zapewnia wspaniały komfort użytkowania.

W naszej klinice stomatologicznej polecamy korony pełnoceramiczne i korony porcelanowe o wysokiej trwałości oraz odporności. Korony pełnoceramiczne wykonane są w całości z czystej ceramiki. Materiał ten cechuje duża przezierność, co wpływa na niezwykle naturalny wygląd protezy. Stosuje się je przede wszystkim w przednim odcinku szczęki i żuchwy.

Korony porcelanowe na podbudowie z cyrkonu, podobnie jak korony pełnoceramiczne przepuszczają światło, idealnie naśladując naturalne zęby. Z kolei tlenek cyrkonu zapewnia odbudowie trwałość większą niż w przypadku protezy wykonanej wyłącznie z ceramiki.  Wyróżnia się także korony porcelanowe na podbudowie z metalu, również wykazujące wysoką trwałość.

Jeśli pacjent boryka się z większymi brakami w uzębieniu, najlepszym rozwiązaniem jest wybór mostu, który odtwarza od jednego do kilku zębów znajdujących się obok siebie. Na wcześniej oszlifowanych zębach filarowych, czyli otaczających lukę, stomatolog umieszcza korony. Są one połączone przęsłami, które budują most. 

Protezy takie jak mosty czy korony porcelanowe umieszcza się także na implantach, już po pełnym wygojeniu i zrośnięciu z kością. Takie rozwiązanie wykazuje się wysoką stabilnością, nie grozi przesunięciem czy wypadnięciem protezy. Proteza na implantach jest trwała i odporna na uszkodzenia.

korona pełnoceremicznaW naszej klinice stomatologicznej w Gdańsku wykonujemy mosty pełnoceramiczne, porcelanowe oraz na podbudowie z tlenku cyrkonu. Tego typu uzupełnienie jest dla pacjenta bardzo wygodne, doskonale imituje naturalne zęby, a przy tym znacząco poprawia estetykę uśmiechu.

Licówki na zęby to niezawodny i nieinwazyjny sposób na zamaskowanie drobnych niedoskonałości uśmiechu. Te cienkie płatki porcelany lub kompozytu mocowane do przedniej strony zęba, ukrywają przebarwienia czy nierówności. Licówki porcelanowe są trwałą i bezpieczną metodą na osiągnięcie olśniewających rezultatów.

W Titanium Dental stosujemy także wypełniania typu onlay idealnie dopasowane do pacjenta. Doskonale sprawdzają się, gdy ubytek jest rozległy. Tworzone są na podstawie wycisku pobranego z wcześniej opracowanego zęba, dzięki czemu perfekcyjnie odtwarzają jego kształt wraz z bruzdami i guzkami. Taka odbudowa wzmacnia ząb, jest twardsza niż klasyczne wypełnienie oraz pomaga w zachowaniu higieny.

Gdy niemożliwe jest zastosowanie uzupełnienia stałego, pozostaje wybór protezy ruchomej. Istnieje kilka rodzajów tego typu protez, które dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta. 

Protezy termoplastyczne to jedno z najlepszych rozwiązań. Nie prowadzą do zaniku kości ponieważ nie osiadają na dziąśle, za to posiadają wygodne, elastyczne klamry. Pozbawione elementów metalowych doskonale sprawdzą u osób skłonnych do alergii. Można je doskonale dopasować do koloru zębów i dziąseł.

Stosuje się także protezy szkieletowe, tworzone na trwałej podbudowie metalowej. Z kolei protezy bezklamrowe nie mają niewygodnych i widocznych klamer, posiadają za to zatrzaski, zasuwy bądź magnesy.

W Titatanium Dental lekarz stomatolog wybierze rozwiązania perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Umów się dzwoniąc pod nr tel +48 607 516 663 lub majlowo na rejestracja@titaniumdental.pl

Polityka prywatności, RODO – Czytaj więcej

Umów wizytę