Godziny otwarcia:

pon - pt: 9:00 - 20:00
sob. - niedz: nieczynne

Protetyka

Zapraszamy na wizytę!
Zadzwoń +48 607 516 663 lub wypełnij poniższy formularz:

Uśmiech bez ubytków zębowych ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Kompletne uzębienie pozwala na zachowanie prawidłowych funkcji żucia i gryzienia. Na szczęście osobom, które utraciły ząb, z pomocą przychodzi nowoczesna protetyka.

Protezy takie jak korony pełnoceramiczne, korony porcelanowe, mosty, czy onlaye odtwarzają uzębienie, zachwycając naturalnością i pięknem.

Korona to widoczna część zęba w dużej mierze decydująca o atrakcyjności uśmiechu. Gdy ulegnie rozległemu uszkodzeniu, należy zastąpić ją koroną protetyczną. Mocowana jest na naturalnym korzeniu zęba, bądź wcześniej wszczepionym implancie. To uzupełnienie stałe, które zapewnia wspaniały komfort użytkowania.

W naszej klinice stomatologicznej polecamy korony pełnoceramiczne i korony porcelanowe o wysokiej trwałości oraz odporności. Korony pełnoceramiczne wykonane są w całości z czystej ceramiki. Materiał ten cechuje duża przezierność, co wpływa na niezwykle naturalny wygląd protezy. Stosuje się je przede wszystkim w przednim odcinku szczęki i żuchwy.

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe na podbudowie z cyrkonu, podobnie jak korony pełnoceramiczne przepuszczają światło, to jedne z najczęściej stosowanych uzupełnień protetycznych. Co więcej, korona porcelanowa idealnie naśladuje naturalnego zęba, a zauważenie różnic występujących między nimi staje się niezwykle trudne. Można je bez problemu zakładać zarówno na zębach zdrowych, jak i tych po zakończonym leczeniu endodontycznym.

Wykorzystanie niezwykle estetycznego materiału, jakim jest porcelana, zapewnia bardzo zadowalające efekty dla Pacjenta. Po pierwsze, gwarantuje on danej odbudowie dużo większą wytrzymałość niż w przypadku protezy wykonanej wyłącznie z ceramiki. Po drugie, możemy potwierdzić, że takie korony porcelanowe dają znacznie lepsze rezultaty pod względem osiągniętego efektu — takie uzupełnienie jest niemalże niezauważalne, dzięki temu, że wykorzystany materiał zachowuje się w bardzo zbliżony sposób do naturalnego szkliwa.

W naszej ofercie znajdują się także korony porcelanowe na podbudowie z metalu, również wykazujące wysoką trwałość, jednak niegwarantujące tak estetycznego rezultatu. Wynika to z faktu wykorzystania tej podbudowy — przy odpowiednim przyjrzeniu się przy linii dziąseł można będzie dostrzec nieco ciemniejszą linię. Może to budzić pewien dyskomfort wśród niektórych z naszych Pacjentów, dlatego też zaleca się wykorzystywanie ich w odcinku bocznym uzębienia. Należy jednak pamiętać o tym, że w skrajnych przypadkach metalowa podbudowa korony może budzić reakcje alergiczne.

Higiena koron porcelanowych jest niezwykle prosta i co najważniejsze — nie różni się niczym od sposobu czyszczenia naturalnego uzębienia. Należy jednak pamiętać o tym, aby szczególną uwagę przyłożyć do szczotkowania zębów w miejscu przejścia zęba w koronę, gdyż to właśnie ta „granica” jest najbardziej narażona na odkładanie się płytki nazębnej. Podsumowując  korona porcelanowa jest niezwykle łatwa do utrzymania w czystości, należy jedynie pamiętać o powyższych wskazówkach.

korona pełnoceremiczna

Mosty protetyczne

W naszej klinice stomatologicznej w Gdańsku wykonujemy mosty pełnoceramiczne, porcelanowe oraz na podbudowie z tlenku cyrkonu. Tego typu uzupełnienie jest dla pacjenta bardzo wygodne, doskonale imituje naturalne zęby, a przy tym znacząco poprawia estetykę uśmiechu.

Jeśli pacjent boryka się ze znacznie większymi brakami w uzębieniu, najlepszym rozwiązaniem jest wybór mostu, który odtwarza od jednego do kilku zębów znajdujących się obok siebie. Na wcześniej oszlifowanych zębach filarowych, czyli otaczających lukę, stomatolog umieszcza korony. Są one połączone przęsłami, które budują most.

Protezy takie jak mosty czy korony porcelanowe umieszcza się także na implantach (proteza na implantach), już po pełnym wygojeniu i zrośnięciu z kością. Takie rozwiązanie wykazuje się wysoką stabilnością, nie grozi przesunięciem czy wypadnięciem protezy. Proteza na implantach jest trwała i odporna na uszkodzenia.

W naszej klinice stomatologicznej w Gdańsku wykonujemy mosty pełnoceramiczne, porcelanowe oraz na podbudowie z tlenku cyrkonu. Tego typu uzupełnienie jest dla pacjenta bardzo wygodne, doskonale imituje naturalne zęby, a przy tym znacząco poprawia estetykę uśmiechu.

Licówki na zęby to niezawodny i nieinwazyjny sposób na zamaskowanie drobnych niedoskonałości uśmiechu. Te cienkie płatki porcelany lub kompozytu mocowane do przedniej strony zęba, ukrywają przebarwienia czy nierówności. Licówki porcelanowe są trwałą i bezpieczną metodą na osiągnięcie olśniewających rezultatów.

Wypełnienia typu OnLay

W Titanium Dental stosujemy także wypełniania typu onlay idealnie dopasowane do pacjenta. Doskonale sprawdzają się, gdy ubytek jest rozległy. Tworzone są na podstawie wycisku pobranego z wcześniej opracowanego zęba, dzięki czemu perfekcyjnie odtwarzają jego kształt wraz z bruzdami i guzkami. Taka odbudowa wzmacnia ząb, jest twardsza niż klasyczne wypełnienie oraz pomaga w zachowaniu higieny.

Protezy ruchome

Gdy niemożliwe jest zastosowanie uzupełnienia stałego, pozostaje wybór protezy ruchomej. Istnieje kilka rodzajów tego typu protez, które dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta.

Proteza termoplastyczna to jedno z najlepszych rozwiązań. Nie prowadzą do zaniku kości, ponieważ nie osiadają na dziąśle, za to posiadają wygodne, elastyczne klamry. Pozbawione elementów metalowych doskonale sprawdzą u osób skłonnych do alergii. Można je doskonale dopasować do koloru zębów i dziąseł.

Stosuje się także protezy szkieletowe, tworzone na trwałej podbudowie metalowej. Z kolei protezy bezklamrowe nie mają niewygodnych i widocznych klamer, posiadają za to zatrzaski, zasuwy bądź magnesy.

W Titatanium Dental lekarz stomatolog wybierze rozwiązania perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Umów się dzwoniąc pod nr tel +48 607 516 663 lub mailowo na rejestracja@titaniumdental.pl

Nasze usługi

Korona protetyczna pełnoceramiczna – stosowana jest przy utracie całości bądź części zęba. Wstawiana jest w miejscu uszkodzenia.


Korona protetyczna z podbudową metalową – jest stosowana przy zniszczeniu lub nieprawidłowym rozwoju korony zęba.


Licówka ceramiczna – zabieg stosowany m.in. przy zmianie kształtu zębów, zmianie długości korony czy przebarwieniach.


Inlay, onlay, overlay ceramiczny – wypełnienia, dzięki którym istnieje możliwość zachowania dużej części zęba pacjęta.


Inlay, onlay, overlay kompozytowy – zabieg stosowany przy ubytkach spowodowanych np. próchnicą.


Wkład koronowo-korzeniowy (metalowy) – wkład mocujący zęba wykonany z metalu.


Wkład koronowo-korzeniowy (cyrkonowy) – mocowanie zęba w zębodole. Jest alternatywa dla wkładów metalowych


Wkład z włókna szklanego – jest to kompozyt wykorzystywany w trakcie leczenia kanałowego.


Protetyka
4.6 (92.5%) 8 votes

Polityka prywatności, RODO – Czytaj więcej

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Zostaw numer
oddzwonimy!