Umów wizytę +48 607 516 663

Metamorfoza uśmiechu – co to właściwie jest?

Metamorfozy uśmiechu to sposób na wyleczenie ubytków, usunięcie zębów, których nie da się uratować i szybkie uzupełnienie braków zębowych. Dają możliwość uzyskania równego zgryzu, zmiany kształtu zębów, a nawet ich rozmiaru oraz koloru. Dzięki metamorfozie pacjenci mogą na nowo szeroko się uśmiechać i cieszyć pięknym uzębieniem. Dowiedz się, czym właściwie są metamorfozy stomatologiczne.

Na czym polega metamorfoza uzębienia?

Metamorfoza uzębienia to przede wszystkim kompleksowe leczenie stomatologiczne, a w późniejszym czasie poprawa estetyki zębów. Polega na przywróceniu wszystkich podstawowych funkcji prawidłowego ułożenia zębów w szczęce, a co za tym idzie – wyeliminowaniu trudności dnia codziennego, takich jak problemy z przeżuwaniem, niewyraźna mowa czy kompleksy. Ładny uśmiech to coś, co poprawi jakość życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego, zatem nie warto zwlekać z rozpoczęciem leczenia. Każdy plan podejmowanych działań i kroków do zrealizowania podczas metamorfozy jest ustalany indywidualnie na podstawie potrzeb i problemów konkretnego Pacjenta. Możliwe są nawet rekonstrukcje całkowitego bezzębia, zatem nie ma w tym przypadku rzeczy niemożliwych!

Jak przebiega metamorfoza zębów?

Każda metamorfoza musi być poprzedzona bardzo dokładnym wywiadem i analizą stanu zdrowia pacjenta. Omawia się także oczekiwania co do efektu finalnego – to właśnie na tej podstawie planowane będą dalsze kroki. W czasie diagnostyki wykonujemy sesję fotograficzną aktualnego uzębienia i projektujemy zmiany za pomocą specjalnego programu komputerowego, który umożliwia nanoszenie modyfikacji możliwych do osiągnięcia w rzeczywistości.

W dalszej kolejności przychodzi czas na przedstawienie pacjentowi spodziewanych efektów metamorfozy i omówienie ich, a po zaakceptowaniu przez niego rezultatów można przystąpić do leczenia, które przeprowadzane jest w atmosferze komfortu. Po zakończeniu prac konieczne są najczęściej wizyty kontrolne lub stosowanie się do sformułowanych przez lekarza zaleceń.

Co może obejmować metamorfoza uśmiechu?

Metamorfoza zębów przeważnie obejmuje kompleksowe leczenie zębów, czyli najczęściej zabiegi z obszaru stomatologii zachowawczej, endodoncji oraz, w razie potrzeby, implantologiczne. W zależności od tego, jakim leczeniem objęty był wcześniej pacjent, można zdecydować się na:

  • wymianę starych koron, które zmieniły swój wygląd przez lata,
  • wykonanie licówek porcelanowych,
  • odtworzenie braków zębowych lub wyrównanie zgryzu ( korony na implantach ,korony protetyczne,,onlaye ,inlay.)
  • bonding, czyli odbudowę kompozytową startych zębów.

Często pomocne są również zabiegi higienizacyjne, które mogą obejmować skaling, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzację lub remineralizację szkliwa. Jeśli pacjentowi zależy na śnieżnobiałym uśmiechu, możliwe jest przeprowadzenie wybielania, pod warunkiem, że nie decydujemy się przykładowo na założenie licówek.

Zachęcamy do zapoznania się z dotychczas przeprowadzonymi metamorfozami uśmiechu oraz do umawiania wizyt w naszej klinice stomatologicznej.

Umów wizytę