Umów wizytę +48 607 516 663

Higienizacja zębów Guided Biofilm Therapy

Wśród usług stomatologicznych oferowanych w Titanium Dental znajduje się profesjonalna higienizacja zębów. To zabieg profilaktyczny, który jest zalecany wszystkim pacjentom – bez względu na wiek i stan zdrowia jamy ustnej. Dzięki regularnie wykonywanej higienizacji można do minimum ograniczyć ryzyko próchnicy i innych chorób przyzębia. W naszej klinice stomatologicznej wykorzystujemy profesjonalny sprzęt Guided Biofilm Therapy, który oprócz usuwania osadów z powierzchni zębów, także wykrywa i neutralizuje szkodliwy dla zdrowia zębów i dziąseł biofilm. W efekcie możesz dłużej cieszyć się zdrowym i czystym uśmiechem, otrzymując dodatkowo spersonalizowane wskazówki odnośnie do codziennej higieny oraz pielęgnacji jamy ustnej.

 

GUIDED BIOFILM THERAPY – zapobieganie próchnicy i chorobom przyzębia utrzymanie w zdrowiu jamy ustnej

Oparte na dowodach naukowych protokoły zarządzania biofilmem na zębach, tkankach miękkich i implantach.

 • minimalnie inwazyjny i maksymalnie zapobiegawczy
 • GBT jest najnowocześniejszym protokołem higieny skoncentrowanym na pacjencie
 • specjalna końcówka piezo bez bólu 
 • oryginalny szwajcarski produkt stworzony dla samodzielnego stanowiska do profilaktyki

Dlaczego GBT?

 1. Rewolucja w profesjonalnej profilaktyce stomatologicznej
 2. Zdrowa jama ustna = zdrowy pacjent
 3. Protokół udowodniony naukowo = najlepsze rezultaty kliniczne. GBT zmniejsza ryzyko próchnicy, zapalenia dziąseł i przyzębia
 4. Pacjenci preferują GBT. I nic poza tym. Nigdy więcej strachu lub bólu. Nigdy więcej dyskomfortu. Pacjenci kochają GBT od pierwszego zabiegu. Zwłaszcza dzieci.
 5. Medycyna jamy ustnej i profilaktyka to przyszłość stomatologii. GBT to przyszłość profilaktyki.
 6. GBT to zaskakujące doświadczenie i dobre samopoczucie. Najnowsze technologie są doceniane przez pacjentów.

Kompas GBT i jego protokół w 8 krokach

 • Ocena stanu zdrowia zębów, diagnoza
  Zabieg higienizacyjny z użyciem Guided Biofilm Therapy rozpoczyna sondowanie jamy ustnej i szczegółowa analiza uzębienia. Na tej podstawie możliwa jest wstępna ocena próchnicy, a także diagnostyka stanów zapalnych dziąseł i przyzębia, do których dobierane są następne kroki terapii.
 • Uwidocznienie biofilmu poprzez wybarwianie
  Na zęby, a także wokół wypełnień, implantów oraz aparatu ortodontycznego nanoszony jest specjalny środek wybarwiający, który uwidacznia biofilm, nadając mu fioletowy kolor. Umożliwia to precyzyjne usuwanie biofilmu, a także uwidacznia fragmenty zębów najczęściej omijane podczas szczotkowania.
 • Edukacja pacjenta
  Wykwalifikowana Higienistka stomatologiczna pokazuje pacjentowi widoczny na zębach biofilm, wskazując obszary jego największego nagromadzenia. Umożliwia to udzielenie instruktażu lepszej techniki szczotkowania. Zalecenia dotyczą także doboru odpowiedniej szczoteczki oraz irygatora lub szczoteczki międzyzębowej.
 • Usuwanie biofilmu, przebarwień i płytki nazębnej
  Przy użyciu końcówki AIRFLOW® oraz wysokoobrotowej końcówki do zasysania Higienistka stomatologiczna przystępuje do usuwania biofilmu, osadów i świeżego kamienia nazębnego. Biofilm jest usuwany naddziąsłowo, z powierzchni dziąseł, języka i podniebienia, a także i przydziąsłowo do głębokości 4 mm.
 • Dogłębne usuwanie biofilmu w kieszeniach dziąseł
  Żeby jeszcze skuteczniej pozbyć się biofilmu z jamy ustnej pacjenta, za pomocą końcówki PERIOFLOW® ze znacznikami głębokości. Higienistka stomatologiczna może usunąć biofilm z kieszeni dziąseł od 4 do 9 mm. Końcówka AIRFLOW® PLUS pozwala oczyścić również przestrzenie międzyzębowe.
 • Usuwanie pozostałego kamienia zębowego
  Pozostały kamień nazębny nad- i poddziąsłowy do 10 mm jest bezboleśnie usuwany za pomocą końcówki PIEZON® NO PAIN PS. Dzięki liniowemu ruchowi narzędzia możliwe jest usuwanie kamienia bez uszkodzeń powierzchni zębów oraz tkanek miękkich.
 • Końcowa kontrola czyszczenia
  Higienistka stomatologiczna ocenia, czy cały kamień oraz biofilm uwidoczniony na zębach został usunięty. Na tym etapie możliwa jest dokładna diagnostyka próchnicy, na przykład odsłoniętej po usunięciu kamienia. Po kontroli zęby zostają zabezpieczone fluorem.
 • Ustalenie planu wizyt
  Zgodnie z przeprowadzoną diagnostyką oraz oceną ryzyka Higienistka stomatologiczna ustala indywidualny plan kolejnych wizyt higienizacyjnych pacjenta. Zależnie od stanu zdrowia jamy ustnej ich częstotliwość może wynosić od 1 do 6 miesięcy.

22 zastosowania GBT

Celem GBT jest

 • ZAPALENIE DZIĄSEŁ
  EMS Biofilm Discloser uwidacznia obecność wczesnego i dojrzałego biofilmu. Przy linii dziąsła widoczny jest dojrzały, nietknięty biofilm – skutek użycia niewłaściwej techniki szczotkowania.
 • WYKRYWANIE PRÓCHNICY
  Precyzyjne wykrycie próchnicy wymaga czystych zębów. W tym przypadku, EMS Biofilm Discloser ukazuje obecność biofilmu międzyzębowo oraz przy linii dziąsła. Ostatecznie, GBT pozwala dostrzec zaawan- sowaną próchnicę międzyzębową.
 • IMPLANTY
  W tym przypadku wczesnego leczenia peri- implantitis, AIRFLOW® usuwa biofilm nad- i poddziąsłowo do 4 mm. EMS Biofilm Discloser pomaga w zredukowaniu czasu zabiegu. PERIOFLOW® usuwa biofilm w kieszeni wokół implantu do 9 mm. Na koniec końcówka PIEZON® PI usuwa pozostały kamień.

Higienizacja zębów co to?

Higienizacja jamy ustnej to wieloetapowy zabieg oczyszczania zębów, który nie jest możliwy podczas standardowego szczotkowania w domu. Na standardowy zabieg higienizacji jamy ustnej składa się:

 • skaling – usuwanie kamienia
 • piaskowanie – usuwanie pozostałych osadów
 • polerowanie – wygładzanie powierzchni zębów po oczyszczaniu
 • fluoryzacja – wzmocnienie i zabezpieczenie szkliwa przed próchnicą

W przypadku stosowania sprzętu Guided Biofilm Therapy zabieg higienizacji zębów ma jednak dodatkowe właściwości. Dzięki funkcji EMS Biofilm Discloser możliwe jest uwidocznienie zarówno dojrzałego, jak i wczesnego biofilmu na zębach. To złożona, wielokomórkowa struktura bakterii w warstwie substancji organicznych i nieorganicznych – trudna do samodzielnego usuwania, a także predysponująca do próchnicy i infekcji. Za pomocą Guided Biofilm Therapy możemy skutecznie usunąć biofilm z powierzchni Twoich zębów, a także udzielić Ci cennych wskazówek na temat właściwego szczotkowania i nitkowania zębów.

Biofilm – w jaki sposób pomaga higienizacja?

Warunki panujące w jamie ustnej to wyjątkowo korzystne środowisko dla rozwoju bakterii. W efekcie u większości osób powstaje nie tylko kamień i osad, ale także niewidoczny gołym okiem biofilm bakteryjny. Nalot ten pokrywa zarówno zęby, jak i dziąsła, język i podniebienie. Ze względu na indywidualne predyspozycje u części osób biofilm rozwija się szybciej i bardziej, doprowadzając do licznych komplikacji zdrowotnych. Biofilm stanowi główną przyczynę między innymi próchnicy, paradontozy i innych stanów zapalnych dziąseł oraz przyzębia. Jeśli zatem często borykasz się z tego rodzaju dolegliwościami, higienizacja jamy ustnej powinna stanowić dla Ciebie obowiązkowy zabieg profilaktyczny.

Higienizacja zębów – dla kogo jest wskazana?

Zabieg higienizacji zębów to podstawa regularnej profilaktyki chorób zębów. Higienizacja jest wskazana dla każdego, bez względu na wiek. Dzięki aparaturze Guided Biofilm Therapy możliwe jest bezbolesne, nieinwazyjne wykonywanie zabiegu nawet na zębach mlecznych. Higienizację należy wykonywać regularnie – najlepiej dwa razy w roku, a minimum raz. Dokładną częstotliwość ustalimy indywidualnie, biorąc pod uwagę Twoje naturalne predyspozycje. Przykładowo u osób, które na co dzień piją kawę lub herbatę, kamień nazębny tworzy się znacznie szybciej. Podobnie palacze doświadczają większego osadu na zębach. Higienizacja zębów to obowiązkowy zabieg poprzedzający wybielanie zębów, a także w trakcie leczenia ortodontycznego.

Higienizacja jamy ustnej – dlaczego warto?

Higienizacja jamy ustnej ma właściwości zarówno prozdrowotne, jak i proestetyczne. Usuwanie osadów z powierzchni zębów naturalnie rozjaśnia szkliwo, dzięki czemu zęby są bielsze. Przy okazji możliwa jest lepsza ocena stanu zdrowia jamy ustnej, na przykład lokalizacja schowanych pod kamieniem zmian próchniczych. Za sprawą sprzętu Guided Biofilm Therapy istnieje możliwość uwidocznienia niewłaściwej techniki szczotkowania zębów. Wówczas możemy zalecić konkretne metody i produkty do szczotkowania, nitkowania oraz płukania jamy ustnej, które zagwarantują Ci zdrowe zęby oraz dziąsła. Higienizacja jamy ustnej przy zastosowaniu GBT charakteryzuje się krótszym czasem zabiegu i bezbolesnością. Jednocześnie jest dokładniejsza od zabiegów higienizacji wykonywanych inną aparaturą. Pozwala na oczyszczanie zarówno naddziąsłowo, jak i poddziąsłowo w kieszonkach o głębokości do 9 mm. Docieramy do zagłębień i bruzd zębowych, a także okolic zamków ortodontycznych. Możemy nieinwazyjnie oczyścić odsłoniętą zębinę, furkacje korzeni czy przestrzenie wokół implantów.

Higienizacja zębów koszt usługi Guided Biofilm Therapy

Jeżeli interesuje Cię pełna higienizacja zębów, koszt tej usługi w Titanium Dental wynosi 400 zł. W tej cenie korzystasz z pakietu higienizacyjnego profesjonalnym, szwajcarskim sprzętem Guided Biofilm Therapy o skuteczności potwierdzonej w trakcie badań klinicznych. Kwota przeznaczana na higienizację raz lub dwa razy w roku pomoże Ci w chronieniu się przed znacznie droższym leczeniem chorób próchniczych lub stanów zapalnych dziąseł. W ten sposób długoterminowo dbasz o zdrowie jamy ustnej, zyskując dodatkowo regularną kontrolę szkliwa i dziąseł.

Umów wizytę