Endodoncja - leczenie kanałowe Gdańsk - Titanium Dental
Rejestracja wizyty

Godziny otwarcia:

pon - pt: 9:00 - 20:00
sob. - niedz: nieczynne

Endodoncja – leczenie kanałowe

Endodoncja to dziedzina stomatologii, która nieustannie się rozwija. Dzięki nowoczesnym technologiom, precyzyjnym narzędziom i doświadczeniu leczymy nawet trudne przypadki. 

Leczenie kanałowe dotyczy diagnostyki oraz leczenia zmian, do których doszło w miazdze zęba oraz tkankach otaczających korzeń. Leczenie polega na oczyszczeniu wnętrza komory zęba oraz kanałów, a następnie ich dezynfekcji i osuszeniu. Tak przygotowane kanały można wypełnić płynną gutaperką, a następnie przejść do odbudowy zęba. Endodoncja to ratunek dla zębów dotkniętych poważnymi zmianami. 

Endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu

Leczenie kanałowe jest zawsze prowadzone z użyciem mikroskopu światowego lidera w dziedzinie optyki – firmy Carl Zeiss. Dzięki temu jesteśmy w stanie odnaleźć i wyleczyć wszystkie kanały, usunąć złamane narzędzia czy zlokalizować pęknięcia korzeni. To bardzo istotne, aby osiągnąć maksymalne powodzenie w terapii. Postępując zgodnie z najnowszymi standardami światowej endodoncji do leczenia kanałowego, używamy specjalnych narzędzi maszynowych i systemu wypełniania kanałów rozgrzaną, płynną gutaperką. Zapewnia nam to osiągnięcie najlepszych rezultatów z jednoczesnym skróceniem zabiegów nawet do jednej wizyty.

Dziedzina ta wymaga precyzji i zaangażowania stomatologa. Tylko to pozwala na skuteczne leczenie. W Titanium Dental podkreślamy, że zawsze warto walczyć o naturalne zęby i podejmujemy wysiłki, by jak najdłużej zachować je w jamie ustnej.

Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?

Do lekarza należy udać się, gdy czujemy tępy i ostry ból, odczuwamy nadwrażliwość na wysoką lub niską temperaturę, a także przy dotyku. Wskazaniem do leczenia kanałowego może być także powiększenie węzłów chłonnych. Zdarza się, że leczenie kanałowe może być też konieczne, nawet jeśli ząb nie boli. Zmiany mogą być wykryte dopiero podczas badania lub na zdjęciu RTG.

Endodoncja bez bólu

Leczenie kanałowe wbrew powszechnym opiniom nie musi być bolesne. W Titanium Dental wykorzystujemy nowoczesne znieczulenia, które całkowicie eliminują ból.

Polityka prywatności, RODO – Czytaj więcej

Umów wizytę