Wybielanie zębów Gdańsk - Titanium Dental
Rejestracja wizyty

Godziny otwarcia:

pon - pt: 9:00 - 20:00
sob. - niedz: nieczynne

Wybielanie zębów

Umów się dzwoniąc pod nr tel +48 607 516 663 lub majlowo na rejestracja@titaniumdental.pl

Na powstawanie przebarwień zębów wpływają czynniki endogenne (takie jak uszkodzenia zęba) i egzogenne (powstałe np. na skutek picia kawy czy palenia). Wybielanie pozwala za pomocą reakcji chemicznej utleniania pozbyć się zanieczyszczeń i przebarwień różnego pochodzenia z przestrzeni międzypryzmatycznej szkliwa. Czynnikiem aktywnym tego procesu jest nadtlenek wodoru lub nadtlenek mocznika. Wybielanie przeprowadzane jest pod nadzorem higienistki, która odpowiada za zdrowie pacjenta i osiągniecie zamierzonych przez niego efektów. Wybielanie może przebiegać na dwa sposoby:

Wybielanie gabinetowe

Przed rozpoczęciem wybielania higienistka porównuje wyjściową barwę zębów pacjenta z kolorem zębów po usunięciu materiału ze szkliwa. Po starannym oczyszczeniu zębów higienistka zabezpiecza oczy pacjenta okularami, separuje policzki od zębów, a błonę śluzową pacjenta ochrania światłoutwardzalną żywicą. Następnie nakłada na zęby cienką warstwę preparatu wybielającego, który aktywowany zostaje za pomocą lampy. Po zabiegu preparat zostaje zdjęty za pomocą ssaka i sprayu, a pacjent przepłukuje usta letnią wodą i poddaje się zabiegowi fluoryzacji, który znosi efekt pozabiegowej nadwrażliwości zębów.

Po wybielaniu pacjent otrzymuje od higienistki zalecenia pozabiegowe w formie ustnej i pisemnej. Okres stabilizacji koloru trwa około 2 tygodni. Efekty wybielania nie są wieczne, ponieważ proces ciemnienia szkliwa może trwać do trzech lat. Pacjent może podtrzymać efekty stosując odpowiednią pastę do zębów.

Wybielanie nakładkowe

To alternatywa dla wybielania gabinetowego. Metoda ta wymaga od pacjenta noszenia na zębach przez kilka godzin w trakcie nocy, przez okres 10 nocy, specjalnej szyny wypełnionej preparatem wybielającym. Po wyjęciu nakładki pacjent powinien każdorazowo przetrzeć i opłukać zęby oraz oczyścić i osuszyć szynę.

Przed rozpoczęciem wybielania konieczna jest konsultacja z lekarzem stomatologiem, który przeprowadzając wywiad z pacjentem, poznaje szczegółowo stan jego zdrowia, oczekiwania względem efektów wybielania i zwraca uwagę na ewentualne przeciwwskazania.

Umów się dzwoniąc pod nr tel +48 607 516 663 lub majlowo na rejestracja@titaniumdental.pl

Polityka prywatności, RODO – Czytaj więcej

Umów wizytę