Umów wizytę +48 607 516 663

Licówki

Istnieją zróżnicowane sposoby na odnowienie uśmiechu, a zwykle wymagają one różnych działań ze strony stomatologa. Jednym z najszybszych sposobów na korekcję wyglądu uzębienia, niewymagających długotrwałego leczenia są licówki. Można je wyobrazić sobie jako bardzo cienkie płatki (ich grubość waha się pomiędzy 0,2 milimetrów do 1 milimetra), które przykleja się do zębów celem korekcji uzębienia. 

Licówki na zęby to idealne rozwiązanie, jeżeli Pacjent chciałby:

 1. Zmienić kolor zębów ( licówki są przyklejane do frontalnej części uzębienia, pozwalają one na ukrycie przebarwień)
 2. Wyregulować kształt zębów
 3. Wydłużyć nieco długość zęba
 4. Wykonać małą korektę zęba, który uległ np. zrotowaniu czy stłoczeniu
 5. Zrekonstruować brakujące fragmenty zęba, stracone w postaci np. ukruszenia lub innych urazów.

Materiał z jakiego wykonuje się licówki, pozwala na stworzenie całkowicie odnowionego uśmiechu, a uzupełnione elementy są niemalże niemożliwe do odróżnienia od naturalnego uzębienia.  Dzięki temu Pacjent uniknie niewygodnych pytań o estetykę zębów i nawet nie zauważy obecności licówek.

Kiedy zalecane jest założenie licówek

Licówki to świetne rozwiązanie w przypadku wystąpienia nieestetycznych bruzd czy drobnych uszkodzeń uzębienia. Zalecamy ich wykorzystanie, gdy Pacjent zmaga się z zębami, które są:

 1. Pęknięte
 2. Starte lub ukruszone
 3. Delikatnie przebarwione

Należy jednak pamiętać o tym, że licówki w niektórych przypadkach nie mogą zastąpić specjalistycznego leczenia ortodontycznego. Licówki odradzamy Pacjentom, u których stwierdzono choroby dziąseł lub przyzębia, silnych przebarwień zębów lub uzębienia, które było leczone endodontycznie. Podobnie będzie w przypadku Pacjentów z objawami bruksizmu lub pogłębionym zgryzie. W takich przypadkach licówki nie będą trwałe i znacznie zwiększy się ryzyko ich ukruszenia, a w skrajnych przypadkach — całkowicie odpadnięcie. W przypadku bardzo zniszczonych zębów lekarz również odradzi ich wykorzystanie.

Spośród licówek można wyróżnić:

Licówki pełnoceramiczne

Jest to najdroższa z dostępnych możliwości, jednak efekt ich wykorzystania niemożliwy do odróżnienia od elementów naturalnego uzębienia. Bardzo często w ich podbudowie używa się tlenku cyrkonu, który daje bardzo estetyczny rezultat w postaci braki wyraźnej linii przejścia z zęba w licówkę.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe są jedną z najdroższych opcji, jednak dzięki wykorzystaniu materiału, jakim jest właśnie porcelana, efekty są niezwykle zadowalające dla Pacjenta. Charakteryzują się one bardzo dobrą wytrzymałością (ich odporność na uszkodzenia i zniszczenia sięga nawet 15 lat) oraz świetnym stosunkiem ceny do jakości. Wszystko dzięki wykorzystaniu porcelany, która jest półprzezroczystym materiałem, o cechach bardzo zbliżonych do naturalnego zęba. Jej przezierność, sposób odbijania światła i wygląd są niezwykle dobrym wyborem. Co więcej, są one niezwykle elastyczne i mogą być mocowane na każdym zębie — niezależnie od budowy i rodzaju zęba, a na dodatek są odporne na wpływ próchnicy i silne przebarwienia. To właśnie dlatego, nasi Pacjenci tak chętnie decydują się na licówki porcelanowe, nawet na zębach najbardziej widocznych.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe mogą być stosowane zarówno jako wypełnienie stałe, jak i tymczasowe. Są one także stosunkowo tanie i pozwalają na proste dopasowanie ich kształtu do budowy zęba. Niestety, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ich jednolita barwa może wyglądać nieco nienaturalnie, a wraz z upływem czasu, może on tracić kolor i żółknąć.

Licówki akrylowe

Jest to niewątpliwie najtańszy wariant. Często stosuje się je jako rozwiązanie tymczasowe, zwłaszcza w momencie oczekiwania na wykonanie licówek porcelanowych. Ich wytrzymałość nie przekracza okresu dwóch lat. Są one znacznie grubsze i dają znacznie mniej estetyczne efekty.

Licówki bez szlifowania

Dla potrzeb naszych Pacjentów pragniemy również zaoferować licówki bez szlifowania, wykonane z porcelany. Są one wykonywane w systemie V.I.S., przez co cała procedura umieszczania ich na zębach jest znacznie prostsza i nieinwazyjna. Nie wymaga ona żadnego ingerowania w szkliwo zęba. Każda licówka bez szlifowania jest wykonywana na zamówienie i dostosowana do potrzeb Pacjenta.

Koszt licówek

Konkretne licówki i ich koszt dostępne są w cenniku. W przypadku ich braku prosimy o kontakt telefoniczny w celu uzyskania ceny.

Nasze usługi

 • Licówka ceramiczna

  szybki i efektywny zabieg, dzięki któremu zęby w każdym świetle wyglądają naturalnie.

Umów wizytę