Godziny otwarcia:

pon - pt: 9:00 - 20:00
sob. - niedz: nieczynne

Aparat ortodontyczny – Ortodoncja

Cennik

Konsultacja ortodontyczna

100 zł

Modele diagnostyczne

100 zł

Plan leczenia

100 zł

Aparat metalowy - 1 łuk

2000 zł

Aparat kosmetyczny - 1 łuk

2800 zł

Aparat samoligaturujący metalowy - 1 łuk

2900 zł

Aparat samoligaturujący kosmetyczny - 1 łuk

3500 zł

Aparat Hyrax / Hass

800 zł

CD modeler

750 zł

Lip bumper

400 zł

Aparat GMD

700 zł

Korektor do II klas

400 zł

Aparat jednoszczękowy

500 zł

Aparat obu szczękowy

800 zł

Zdjęcie aparatu stałego - 2 łuki + 2 aparaty retencyjne + modele końcowe

1000 zł

Kontrola z aparatem stałym - co 4-6 tygodni

120 - 170 zł

Kontrola z aparatem ruchomym - co 6-8 tygodni

50 – 100 zł

Kontrola z aparatem Hyrax / Hass

70 zł

Kontrola z retainerem

70 zł

Invisaling

wycena w Klinice

Zapraszamy na wizytę!
Zadzwoń +48 607 516 663 lub wypełnij poniższy formularz:

aparat prtodontyczny

Ortodonta zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Prawidłowe kontakty między zębami to nie tylko piękny uśmiech, ale również prawidłowe działanie stawów i mięśni, które poruszają żuchwą. Często zmiana uśmiechu to zmiana rysów twarzy. Piękny uśmiech to promienna twarz. Jak ważny jest dla Ciebie piękny uśmiech?

W naszej klinice leczymy przy pomocy klasycznych aparatów metalowych ortodontycznych, jak również używając systemu Invisalign. Sprawdź, co możemy zrobić dla Ciebie, jak bardzo możemy upiększyć Twój uśmiech.

Invisalign jest przezroczystym aparatem prostującym zęby. Zapomnij o metalowych elementach na zębach. Nowoczesna stomatologia pozwala leczyć niewidocznymi nakładkami, które są zarówno wygodne, jak i skuteczne.

aparat ortodontyczny kosmetyczny

Ortodonta rozpoczyna leczenie od dokładnej diagnozy na podstawie modeli zębów, zdjęć twarzy oraz zdjęć RTG.

Po wnikliwej analizie ortodonta przedstawia plan leczenia i razem z pacjentem wybiera rodzaj aparatu. W trakcie całego leczenia pacjent jest pod opieką lekarza prowadzącego i higienistki. Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, metodą Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zębów, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji na podstawie zaleceń Lekarza Invisalign.

Przygotowywany jest zestaw alignerów specjalnie dostosowanych do zębów konkretnego pacjenta, które stopniowo przesuwają zęby. Każdy aligner z kompletu nosi się przez około dwa tygodnie i wymienia się je na nowe, aż do uzyskania pożądanego ustawienia zębów. Plan leczenia metodą Invisalign jest przygotowywany przez ortodontę na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta

ortodonta - aparat ortodontyczny stały

Alignery Invisalign są niemal przezroczyste. Nikt nawet nie zauważy przeziernych, gładkich aparatów Invisalign na twoich zębach, dzięki czemu możesz je nosić w każdej sytuacji, każdego dnia.

Alignery można zdejmować, więc nie ma żadnych ograniczeń co do produktów, które można jeść i pić. Można je zdjąć również do szczotkowania i czyszczenia zębów nicią dentystyczną, aby zachować dobrą higienę jamy ustnej.

W odróżnieniu od klasycznych stałych aparatów metalowych na zęby, alignery nie mają żadnych zamków ani drutów. To oznacza mniej czasu spędza się na wizytach u lekarza prowadzącego leczenie metodą Invisalign.

Invisalign daje również możliwość poznania końcowego efektu i całego planu leczenia nawet jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Aparat ortodontyczny stały

Aparat metalowy stały wykorzystywany jest głównie w leczeniu dorosłych oraz u dzieci, które mają już wszystkie stałe zęby. Służy do korekcji wad zgryzu, dzięki czemu wpływa na estetykę uśmiechu. Noszenie aparatu ortodontycznego stałego może też zredukować wady wymowy. Ma również wpływ na zmniejszenie ryzyka próchnicy i chorób dziąseł. Aparat ortodontyczny stały służy zarówno urodzie, jak i zdrowiu.  Co więcej aparat ortodontyczny stały nie jest już powodem do wstydu, a modnym elementem, którym można się pochwalić. Aparat stały można dobrać idealnie do swoich potrzeb, dzięki wielości dostępnych modeli. Dostępne są klasyczne aparaty metalowe z kolorowymi ligaturami, a także bardzo dyskretne aparaty estetyczne. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie!

Dyskretne aparaty estetyczne

Aparat ortodontyczny porcelanowy ma zamki w mlecznym kolorze zbliżonym do barwy zębów, co czyni go prawie niewidocznym. Gwarantuje on wysoką estetykę i dyskrecję, jeśli nie chcesz, by Twój aparat rzucał się w oczy. Aparat ortodontyczny porcelanowy jest również odporny na uszkodzenia.  Aparat ortodontyczny stały samoligaturujący – w naszej klinice dostępny jest w wersji metalowej i kosmetycznej. Jest to bardzo wygodny typ aparatu stałego, ponieważ wymaga rzadszych wizyt u ortodonty w porównaniu do standardowego modelu. Wyposażony jest w klapki lub zatrzaski, dzięki czemu tarcie jest mniejsze, a zatem też dolegliwości bólowe. Ten aparat stały ułatwia też dbanie o higienę jamy ustnej. 

Aparat kosmetyczny (szafirowy)

Aparat kosmetyczny, zwany też szafirowym to jedno z popularnych rozwiązań ortodontycznych, stworzonych dla najbardziej wymagających Pacjentów. Od klasycznego aparatu różni się on tym, że zamiast klasycznych zamków metalowych, posiadają one zamki wykonane z ceramicznego kryształu, który jest niemal w pełni przezroczysty. Dzięki temu aparat jest niemalże niewidoczny na pierwszy rzut oka. Pod względem konstrukcji są one bardzo podobne do znanych od wielu lat rozwiązań w ortodoncji. Szafirowe zamki są przyklejane do zębów przy pomocy specjalistycznego kleju, a następnie łączne są przy pomocy metalowego łuku.

Zdecydowaną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że zauważenie aparatu kosmetycznego jest znacznie trudniejsze, co wpływa pozytywnie na komfort i pewność siebie Pacjenta. Należy również pamiętać o głównej wadzie aparatów kosmetycznych – z uwagi na specyfikę wykorzystywanego materiału, ryzyko ewentualnych pęknięć i uszkodzeń rośnie. Wraz z koniecznością ewentualnych napraw, leczenie Pacjenta może być dłuższe niż w przypadku klasycznego rozwiązania.

Jeśli interesuje Cię aparat ortodontyczny na raty, skontaktuj się z nami! Po więcej informacji zapraszamy na konsultację do ortodonty.   

Po więcej informacji zapraszamy na konsultacje do ortodonty. 

Umów się dzwoniąc pod nr tel +48 607 516 663 lub mailowo na rejestracja@titaniumdental.pl

Aparat ortodontyczny – Ortodoncja
4.7 (93.33%) 6 votes

Polityka prywatności, RODO – Czytaj więcej