Godziny otwarcia:

pon - pt: 9:00 - 20:00
sob. - niedz: nieczynne

Aparat ortodontyczny – Ortodoncja

Zapraszamy na wizytę!
Zadzwoń +48 607 516 663 lub wypełnij poniższy formularz:

aparat prtodontyczny

Ortodonta zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Prawidłowe kontakty między zębami to nie tylko piękny uśmiech, ale również prawidłowe działanie stawów i mięśni, które poruszają żuchwą. Często zmiana uśmiechu to zmiana rysów twarzy. Piękny uśmiech to promienna twarz. Jak ważny jest dla Ciebie piękny uśmiech?

W naszej klinice leczymy przy pomocy klasycznych aparatów metalowych ortodontycznych, jak również używając systemu Invisalign. Sprawdź, co możemy zrobić dla Ciebie, jak bardzo możemy upiększyć Twój uśmiech.

Invisalign jest przezroczystym aparatem prostującym zęby. Zapomnij o metalowych elementach na zębach. Nowoczesna stomatologia pozwala leczyć niewidocznymi nakładkami, które są zarówno wygodne, jak i skuteczne.

aparat ortodontyczny kosmetyczny

Ortodonta rozpoczyna leczenie od dokładnej diagnozy na podstawie modeli zębów, zdjęć twarzy oraz zdjęć RTG.

Po wnikliwej analizie ortodonta przedstawia plan leczenia i razem z pacjentem wybiera rodzaj aparatu. W trakcie całego leczenia pacjent jest pod opieką lekarza prowadzącego i higienistki. Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, metodą Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zębów, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji na podstawie zaleceń Lekarza Invisalign.

Przygotowywany jest zestaw alignerów specjalnie dostosowanych do zębów konkretnego pacjenta, które stopniowo przesuwają zęby. Każdy aligner z kompletu nosi się przez około dwa tygodnie i wymienia się je na nowe, aż do uzyskania pożądanego ustawienia zębów. Plan leczenia metodą Invisalign jest przygotowywany przez ortodontę na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta

ortodonta - aparat ortodontyczny stały

Alignery Invisalign są niemal przezroczyste. Nikt nawet nie zauważy przeziernych, gładkich aparatów Invisalign na twoich zębach, dzięki czemu możesz je nosić w każdej sytuacji, każdego dnia.

Alignery można zdejmować, więc nie ma żadnych ograniczeń co do produktów, które można jeść i pić. Można je zdjąć również do szczotkowania i czyszczenia zębów nicią dentystyczną, aby zachować dobrą higienę jamy ustnej.

W odróżnieniu od klasycznych stałych aparatów metalowych na zęby, alignery nie mają żadnych zamków ani drutów. To oznacza mniej czasu spędza się na wizytach u lekarza prowadzącego leczenie metodą Invisalign.

Invisalign daje również możliwość poznania końcowego efektu i całego planu leczenia nawet jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Aparat ortodontyczny stały

Aparat metalowy stały wykorzystywany jest głównie w leczeniu dorosłych oraz u dzieci, które mają już wszystkie stałe zęby. Służy do korekcji wad zgryzu, dzięki czemu wpływa na estetykę uśmiechu. Noszenie aparatu ortodontycznego stałego może też zredukować wady wymowy. Ma również wpływ na zmniejszenie ryzyka próchnicy i chorób dziąseł. Aparat ortodontyczny stały służy zarówno urodzie, jak i zdrowiu.  Co więcej aparat ortodontyczny stały nie jest już powodem do wstydu, a modnym elementem, którym można się pochwalić. Aparat stały można dobrać idealnie do swoich potrzeb, dzięki wielości dostępnych modeli. Dostępne są klasyczne aparaty metalowe z kolorowymi ligaturami, a także bardzo dyskretne aparaty estetyczne. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie!

Dyskretne aparaty estetyczne

Aparat ortodontyczny porcelanowy ma zamki w mlecznym kolorze zbliżonym do barwy zębów, co czyni go prawie niewidocznym. Gwarantuje on wysoką estetykę i dyskrecję, jeśli nie chcesz, by Twój aparat rzucał się w oczy. Aparat ortodontyczny porcelanowy jest również odporny na uszkodzenia.  Aparat ortodontyczny stały samoligaturujący – w naszej klinice dostępny jest w wersji metalowej i kosmetycznej. Jest to bardzo wygodny typ aparatu stałego, ponieważ wymaga rzadszych wizyt u ortodonty w porównaniu do standardowego modelu. Wyposażony jest w klapki lub zatrzaski, dzięki czemu tarcie jest mniejsze, a zatem też dolegliwości bólowe. Ten aparat stały ułatwia też dbanie o higienę jamy ustnej. 

Aparat kosmetyczny (szafirowy)

Aparat kosmetyczny, zwany też szafirowym to jedno z popularnych rozwiązań ortodontycznych, stworzonych dla najbardziej wymagających Pacjentów. Od klasycznego aparatu różni się on tym, że zamiast klasycznych zamków metalowych, posiadają one zamki wykonane z ceramicznego kryształu, który jest niemal w pełni przezroczysty. Dzięki temu aparat jest niemalże niewidoczny na pierwszy rzut oka. Pod względem konstrukcji są one bardzo podobne do znanych od wielu lat rozwiązań w ortodoncji. Szafirowe zamki są przyklejane do zębów przy pomocy specjalistycznego kleju, a następnie łączne są przy pomocy metalowego łuku.

Zdecydowaną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że zauważenie aparatu kosmetycznego jest znacznie trudniejsze, co wpływa pozytywnie na komfort i pewność siebie Pacjenta. Należy również pamiętać o głównej wadzie aparatów kosmetycznych – z uwagi na specyfikę wykorzystywanego materiału, ryzyko ewentualnych pęknięć i uszkodzeń rośnie. Wraz z koniecznością ewentualnych napraw, leczenie Pacjenta może być dłuższe niż w przypadku klasycznego rozwiązania.

Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?

Wady zgryzu to częsty problem zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Konsultacje przeprowadza się w każdym wieku z powodów profilaktycznych, estetycznych i zdrowotnych. Nieprawidłowo osadzone zęby prowadzą do patologicznych zmian w uzębieniu i zgryzie, które można wyeliminować przy zastosowaniu odpowiedniego aparatu na zęby. U dorosłych mogą pojawić się zmiany w okolicy żuchwy i zębów, promieniujące w kierunku skroni, powodując bóle głowy. Inne dolegliwości to: trudności z oddychaniem, zaburzenia mowy i żucia. Krzywe zęby utrudniają higienę, gdyż osad dostaje się w miejsca, do których ciężko dotrzeć szczoteczką lub nitką dentystyczną.

Zdrowe, proste i białe zęby to jeden z najważniejszych walorów estetycznych twarzy. Gdańsk i jego mieszkańcy mają świadomość, że promienny uśmiech wpływa na poczucie własnej wartości, dodaje pewności siebie i zapewnia komfort psychiczny w relacjach towarzyskich i zawodowych.

Aparat na zęby – dziś to nie wstyd, a moda!

Kto by jeszcze kilka lat temu pomyślał, że noszenie aparatu ortodontycznego stanie się modne? Nasza oferta obejmuje leczenie przy pomocy klasycznych, metalowych aparatów ortodontycznych, jak również metodą Invisalign, w której stosuje się przezroczyste aparaty na zęby. Najnowsze trendy stomatologiczne pozwalają nie tylko na skuteczne leczenie wad zgryzu, ale również na dyskretny wygląd aparatu.

Jak przebiegają pierwsza wizyta u ortodonty i proces leczenia?

Wybierając gabinet stomatologiczny, warto zasięgnąć opinii i zapoznać się z ofertą. Przyjazna atmosfera, profesjonalizm i życzliwość specjalisty to priorytety podczas wizyty w naszej placówce w Gdańsku. W trakcie konsultacji lekarz przeprowadza wywiad oraz stawia diagnozę na podstawie modeli zębów, obrazu twarzy i zdjęć RTG. Następnie przystępuje do rzetelnej analizy, przedstawia aktualny stan i proponuje plan leczenia. Na tym etapie pacjent decyduje o wyborze aparatu ortodontycznego. W czasie terapii zapewniamy opiekę lekarza prowadzącego oraz higienistki.

System Invisalign – aparat ortodontyczny w przejrzystej formie

Dzięki zaawansowanej technologii 3D, nowoczesnej metodzie Invisalign oraz wyspecjalizowanej kadrze medycznej ortodoncja zyskała nową jakość. Pacjenci, którym aparat na zęby kojarzył się z poczuciem wstydu i rzucającą się w oczy metalową konstrukcją na uzębieniu, dostrzegli szansę na poprawę wad zgryzu. Na podstawie zdjęć lekarz Invisalign układa całościowy zarys terapii prostowania zębów, uwzględniający ich przemieszczenie z obecnej pozycji do należytej. Co ciekawe efekty kuracji można poznać jeszcze przed jej rozpoczęciem!

Leczenie polega innowacyjnej metodzie opartej na wykorzystaniu przezroczystych nakładek, których rolą jest stopniowe prostowanie zębów, bez konieczności stosowania stałego lub ruchomego aparatu ortodontycznego. Nakładki są niemal niewidoczne, estetyczne i łatwe w użytkowaniu. Ich aplikacja jest bezbolesna, a noszenie wygodne. Nie powoduje dyskomfortu podczas rozmowy. W odróżnieniu od klasycznych aparatów na zęby, w tej metodzie nie wykorzystuje się żadnych drutów ani zamków. Dla każdego pacjenta przygotowywany jest indywidualny zestaw tzw. alignerów (nakładek), które sukcesywnie przesuwają zęby. Co 2 tygodnie nakładki są wymieniane na nowe aż do uzyskania pożądanego efektu. W dowolnym momencie można je ściągać, co ułatwia higienę jamy ustnej oraz spożywanie jedzenia.

Jaki rodzaj aparatu na zęby wybrać?

W naszej klinice doradzamy, jaki aparat jest najlepszym rozwiązaniem w konkretnym przypadku. Nasza oferta obejmuje:

1. Aparat ortodontyczny stały – stosowany głównie u dorosłych i dzieci, którzy posiadają zęby stałe. Jego zadaniem jest korekta wad zgryzu oraz poprawa wad wymowy. Przyczynia się również do zmniejszenia ryzyka wystąpienia próchnicy i choroby dziąseł. Posiadamy wiele modeli – od metalowych aparatów z kolorowymi ligaturami, po dyskretne i estetyczne rodzaje.

2. Porcelanowy aparat ortodontyczny to model zbliżony w swej kolorystyce do barwy zębów, dzięki czemu jest mało widoczny. Cechuje go duża odporność na uszkodzenia.

3. Aparat ortodontyczny stały samoligaturujący – dostępny w wersji metalowej oraz kosmetycznej. Jest wygodny w użytkowaniu oraz nie wymaga tak częstych wizyt u lekarza jak w przypadku standardowego aparatu. Dzięki klapkom i zatrzaskom tarcie jest mniejsze, a dolegliwości bólowe nie tak dokuczliwe. Z tym modelem higiena jamy ustnej przebiega dużo łatwiej.

4. Aparat kosmetyczny (szafirowy) – to typ aparatu na zęby przeznaczony dla najbardziej wymagających pacjentów. Zamiast klasycznych metalowych zamków posiada elementy z ceramicznego kryształu, prawie całkowicie przezroczystego. Mocowanie zamków odbywa się za pomocą specjalnego kleju, a następnie łączy metalowym łukiem. Wadą tego rozwiązania jest duże ryzyko pęknięcia lub uszkodzenia wykorzystywanego materiału, co może wydłużyć proces leczenia.

Jeśli chcesz otrzymać fachową poradę w naszym gabinecie w Gdańsku, umów się telefonicznie lub mailowo na konsultację! Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Jeśli interesuje Cię aparat ortodontyczny na raty, skontaktuj się z nami! Po więcej informacji zapraszamy na konsultację do ortodonty.   

Po więcej informacji zapraszamy na konsultacje do ortodonty. 

Umów się dzwoniąc pod nr tel +48 607 516 663 lub mailowo na rejestracja@titaniumdental.pl

Nasze usługi

Konsultacja ortodontyczna – wizyta ogólna w trakcie leczenia.


Modele diagnostyczne – tworzenie wizualizacji pomocnej w trakcie leczenia.


Plan leczenia – ustalenie zakresu działań potrzebnego w trakcie leczenia.


Aparat metalowy – trwały aparat ortodontyczny gwarantujący skuteczne leczenie.


Aparat kosmetyczny – stały aparat ortodontyczny. Idealne rozwiązanie na niewielkie wady.


Aparat samoligaturujący metalowy – aparat mocowany ligaturą gumową. Innowacyjna alternatywa dla aparatów tradycyjnych.


Aparat samoligaturujący kosmetyczny – alternatywa dla aparatów klasycznych. Montowany na stałe za pomocą specjalnych blaszek.


Aparat Hyrax/Hass – aparat specjalistyczny który ułatwia poszerzenie szczęki.


CD modeler – aparat stosowany przy nadmiernie rozwiniętej żuchwie.


Lip bumper – specjalnie dogięty drut stosowany w pierwszej fazie leczenia.


Aparat GMD – używany przy leczeniu zębów bocznych i rozbudowie łuku.


Korekta do II klas – leczenie poważnych wad zgryzu przy jednoczesnym braku usuwania zębów.


Aparat jednoszczękowy – aparat ruchomy służący do korekcji wady zgryzu.


Aparat obu szczękowy – zdejmowany aparat ortodontyczny, który należy użytkować 4 godzinny dziennie.


Zdjęcie aparatu stałego – obejmuje 2 łuki plus 2 aparaty retencyjne oraz modele końcowe.


Kontrola z aparatem stałym – wizyty co 4-6 tygodni.


Kontrola z aparatem ruchomym – wizyty co 6-8 tygodni.


Kontrola z aparatem Hyrax/Hass – ustalenia indywidualne.


Kontrola z retainerem – ustalenia indywidualne.


Invisaling – prostowanie zębów za pomocą praktycznie niewidocznych nakładek.


Aparat ortodontyczny – Ortodoncja
4.7 (93.33%) 6 votes

Polityka prywatności, RODO – Czytaj więcej

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Zostaw numer
oddzwonimy!