Umów wizytę +48 607 516 663

3 powody, dla których warto zdecydować się na znieczulenie miejscowe

Współczesna stomatologia pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem każdemu, nawet osobie z rozległymi brakami w uzębieniu. Umożliwia nie tylko uzupełnienie ubytków, lecz również poprawę kształtu, wielkości czy koloru zębów. Udostępnia też pacjentom szereg nowoczesnych metod leczenia schorzeń zębów i przyzębia szybko oraz bezboleśnie. Stomatolodzy wykorzystują przy tym znieczulenie miejscowe.

Co to jest znieczulenie miejscowe – definicja

Wspomniane znieczulenie należy dziś do standardów w gabinetach stomatologicznych. Dentyści podają je przed wieloma zabiegami, począwszy od usuwania próchnicy, a skończywszy na złożonych procedurach, w tym implantacji czy odbudowie tkanki kostnej.

Co to jest znieczulenie miejscowe? Inna jego nazwa to obwodowe lub regionalne. Polega na zablokowaniu receptorów bólowych przy jednoczesnym zachowaniu przez pacjenta świadomości. To odróżnia metodę od znieczulenia ogólnego (narkozy).

Jak działa znieczulenie miejscowe i jak się je stosuje?

Przede wszystkim jest proste w podaniu oraz szybkie w działaniu – to najważniejsze zalety, którymi wyróżnia się znieczulenie miejscowe Dentysta przed zabiegiem wprowadza w tkanki wokół zęba preparat znieczulający. Może robić to przy użyciu strzykawki albo specjalnego urządzenia, np. The Wand, czyli aparatu do znieczuleń sterowanego komputerowo.

W przeszłości po synestezji miejscowej pacjent długo (czasem przez kilka godzin) czuł wyraźną opuchliznę w obszarze zabiegowym oraz w języku. Było to niekomfortowe. Jak długo działa znieczulenie miejscowe stosowane dzisiaj? W zależności od rodzaju preparatu oraz ilości, którą podano pacjentowi, może być to 1-2 godziny.

Znieczulenie w stomatologii – zalety

Dzięki znieczuleniu specjalista może przystąpić do procedury bez obaw, że z powodu bólu pacjent nie będzie z nim współpracował. Sama leczona osoba czuje się w pełni swobodnie oraz bezpiecznie podczas pobytu na fotelu. Pozostaje świadoma, więc może na bieżąco informować stomatologa o ewentualnych niedogodnościach.

Znieczulenie w stomatologii to brak bólu, strachu oraz możliwość współpracy z dentystą. To jedynie trzy z wielu powodów, dla których warto skorzystać ze znieczulenia miejscowego.

Umów wizytę