Umów wizytę +48 607 516 663

Zdjęcie panoramiczne zębów – Diagnostyka i Rentgenodiagnostyka OPG, TK, RVG

Diagnostyka oraz rentgenodiagnostyka to klucz do podjęcia skutecznego leczenia stomatologicznego. Przywiązujemy do nich dużą wagę, zawsze podkreślając ich znaczenie w kontakcie z Pacjentami. Nowoczesny sprzęt i umiejętności pozwalają nam na postawienie trafnej diagnozy. Plan leczenia oparty jest na solidnym fundamencie analizy i wieloletniego doświadczenia.

 

Pantomografia

Pantomografia (OPG lub po prostu zdjęcie pantomograficzne) to jedno z najpopularniejszych badań kontrolnych. Poprzez wykonanie badania, możliwa jest niezwykle dokładna i całościowa ocena stanu:

– zębów,

– korzeni,

– dziąseł,

– żuchwy,

– stawów skroniowo-żuchwowych,

– zatok szczękowych.

Zdjęcie panoramiczne zębów, ukazuje przede wszystkim zmiany niewidoczne podczas zwykłego badania oraz poprawność wykonanego wcześniej leczenia kanałowego czy usuwania ósemek. Umożliwia dokładne wykrycie zębów nadliczbowych czy zawiązków niewyrżniętych zębów (także tych mądrości) oraz wstępną ocenę poziomu kości i wielkość próchnicy.

By uzyskać zdjęcie panoramiczne zębów, przeprowadza się badanie w pozycji stojącej. Jest ono szybkie, bezbolesne i komfortowe.

Wskazania do wykonania pantomografii to między innymi:

 • wszelkie urazy szczęki, także te mechaniczne,
 • choroby przyzębia,
 • rozwinięta próchnica zęba (lub zębów); na zdjęciu będzie ona widoczna w postaci rzucających się w oczy jasnych plam,
 • prawdopodobieństwo wystąpienia zębów zatrzymanych czy zakwalifikowanych do usunięcia,
 • konieczność przygotowania pacjentów do operacji wszczepiania implantów zębowych.

Należy pamiętać jednak o tym, że pantomogram nie jest rzeczywistym obrazem badanego obszaru. Jest on powiększony o około 15 procent, przez co niektóre obszary mogą nie być uchwycone na zdjęciu panoramicznym.

Radiowizjografia

RVG, czyli radiowizjografia to zdjęcie rentgenowskie wewnątrzustne, które zapisywane jest w postaci cyfrowej. To jedno z najnowocześniejszych metod wykonywania zdjęć, dzięki czemu stomatolog w prosty sposób może otrzymać materiał do analizy obecności chorób oraz specyfiki zgryzu Pacjenta. Zdjęcie panoramiczne RVG jest dokładniejsze od zdjęcia na kliszy, trwa zaledwie kilka sekund, a obraz można dokładnie analizować na ekranie komputera pod dowolnym kątem.

Przebieg takiego badania jest niezwykle prosty. Polega ono na włożeniu do ust Pacjenta specjalnego czujnika. Po kilku chwilach lekarz na ekranie widzi zdjęcie, które na tym etapie może być dostosowywane do potrzeb badania. Obróbka zdjęć RVG pozwala na łatwe rozjaśnianie lub przyciemnianie. Co więcej, radiowizjografia pozwala na wykonanie tak dużej ilości zdjęć, ile jest faktycznie potrzebne. W przypadku klasycznego RTG byłoby to niezwykle trudne i czasochłonne.

Innym czynnikiem wyróżniającym badanie RVG jest minimalna dawka promieniowania w porównaniu do standardowego badania, dzięki czemu jest wyjątkowo bezpieczne. Nawet w przypadku konieczności kilkukrotnego wykonania badania, przyjęta ilość promieniowania Roentgena będzie znacznie niższa, niż w wypadku tradycyjnego RTG.

Nasze usługi

 • Badanie wstępne

  Szczegółowe badanie wraz z dokumentacją fotograficzną i pisemną o stanie zdrowia jamy ustnej.

  zdjęcie wewnątrzustne.
 • Badanie kontrolne

  jest wykonywane po 6 miesiącach od zakończenia leczenia.

 • Protetyka indywidualna

  projektowanie kompleksowego leczenia protetycznego, implanto-protetycznego oraz estetycznego.

 • Zdjęcie panoramiczne małe

 • Zdjęcie panoramiczne

  ogólne zdjęcie jamy ustnej.

Indywidualna proteza stała na 4 implantach w jeden dzień już za 25 tysięcy złotych!!!

Jeden dzień Twojego życia wystarczy na  metamorfozę  w kilku krokach : Konsultacja w oparciu o wykonane zdjęcia Tomografii komputerowej ( posiadamy na miejscu najnowocześniejszą aparaturę) – dobranie odpowiednich implantów oraz komponentów do nowej protezy Pobranie wycisków i wstępna analiza – wykonywanie wstępnej indywidualnej  protezy na miejscu przez technika w oparciu o wytyczne  Pacjenta np. jaki

Higienizacja zębów Guided Biofilm Therapy

minimalnie inwazyjny i maksymalnie zapobiegawczy GBT jest najnowocześniejszym protokołem higieny skoncentrowanym na pacjencie specjalna końcówka piezo bez bólu  oryginalny szwajcarski produkt stworzony dla samodzielnego stanowiska do profilaktyki Dlaczego GBT? Rewolucja w profesjonalnej profilaktyce stomatologicznej Zdrowa jama ustna = zdrowy pacjent Protokół udowodniony naukowo = najlepsze rezultaty kliniczne. GBT zmniejsza ryzyko próchnicy, zapalenia dziąseł i przyzębia Pacjenci

Korony Cerec

Korona zębowa już na jednej wizycie to komfortowe leczenie w zasięgu Twojej ręki. Przyjdź na wizytę i już po godzinie zyskaj nowy uśmiech skrojony specjalnie dla Ciebie.

Protetyka

Uśmiech bez ubytków zębowych ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne.

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem chirurgicznym zębów, kości szczęk oraz tkanek miękkich.

Stomatologia
zachowawcza

Stomatologia zachowawcza leczy skutki próchnicy zębów z wykorzystaniem uzupełnień, zwanych także plombami.

Wizyty u higienistki

Regularne wizyty higienizacyjne wpływają na jakość i trwałość każdego leczenia stomatologicznego oraz na piękny i zdrowy uśmiech.

Aparat ortodontyczny – Ortodoncja

Prawidłowe kontakty między zębami to nie tylko piękny uśmiech, ale również właściwe działanie stawów i mięśni, które poruszają żuchwą.

Periodontologia

Diagnozowanie oraz leczenie chorób przyzębia, jak również tkanek otaczających ząb i znajdujących się w jego pobliżu.

Licówki

Jeden z najszybszych sposobów na korekcję wyglądu uzębienia.

Wybielanie zębów

Wybielanie przeprowadzane jest pod nadzorem profesjonalnej i wykwalifikowanej higienistki.