Umów wizytę +48 607 516 663

Czym jest technologia CEREC?

Zęby są naszą wizytówką, a uśmiech oznaką zadowolenia, radości i charyzmy. Dzięki nim możliwe jest również swobodne spożywanie pożywienia. Dlatego tak ważne jest, by o nie dbać w możliwie najlepszy i najbardziej precyzyjny sposób. Niespotykaną dotąd dokładnością w tworzeniu licówek i koron wyróżnia się metoda CEREC. To najnowocześniejszy system, dzięki któremu z perfekcją komputerową odtworzysz lub przebudujesz swoje zęby, uzyskując spektakularny i idealny uśmiech na długo.

Czym jest CEREC?

CEREC to nowoczesny system wykorzystujący najnowsze i najdokładniejsze technologie do projektowania i wytwarzania idealnie dopasowanych koron oraz licówek. Każdy projekt wykonywany jest niezwykle szczegółowo już od pierwszych czynności związanych z analizą danych konkretnego pacjenta i wykonywaniem ultra dokładnego skanowania. Następnie korony CEREC lub innego rodzaju wkłady wykonywane są na miejscu z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów anatomicznych.

Nazwa CEREC pochodzi od Ceramic Reconstruction – określenia systemu, dzięki któremu powstają niezwykle nowoczesne i trwałe korony oraz licówki CEREC.

Technologia CEREC – jak zbudowane jest urządzenie?

Metoda CEREC możliwa jest do zastosowania dzięki specjalistycznemu sprzętowi, na który składają się trzy główne elementy:

  • precyzyjny wewnątrzustny skaner optyczny CEREC Omnicam wraz z konsolą jezdną, który służy do uzyskania pełnego obrazu cyfrowego zębów pacjenta,
  • frezarka cyfrowa CEREC MC XL, dzięki której możliwe jest zaprojektowanie uzębienia lub jego uzupełnień na podstawie uzyskanego profilu pacjenta oraz dokładne wycięcie koron CEREC czy licówek z danego materiału,
  • skaner laboratoryjny CEREC – zaawansowane urządzenie służące do przeprowadzania rekonstrukcji bardzo skomplikowanych (np. obułukowych) lub wykonywanych na implantach.

Metoda CEREC korzysta również z technologii CAD/CAM. To specjalistyczne komputerowe wspomaganie projektowania (Computer Aided Design) oraz komputerowe wspomaganie wytwarzania (Computer Aided Manufacturing). Dzięki nim na tak doskonałym poziomie powstają korony CEREC, licówki CEREC, ale też korony inlay, endo, onlay, a także łączniki implantów czy mosty pełnoceramiczne.

Zalety i efekty, jakie daje technologia CEREC

Metoda CEREC to ogromny przełom w stomatologii. Jakość uzupełnień, trwałość oraz precyzja dopasowania są nieporównywalnie lepsze niż w przypadku wszystkich stosowanych dotąd technik, oraz zabiegów. CEREC to urządzenie, które w żaden sposób nie ogranicza stomatologa ani pacjenta. Perfekcyjnie skanuje trudno dostępne miejsca i skomplikowane ubytki, a wszelkie elementy projektuje dokładnie i szczelnie.

Dzięki CEREC, zarówno korony, licówki, jak i inne elementy utworzyć można z różnych materiałów najwyższej jakości, m.in. porcelany, tlenku cyrkonu, ceramiki E-max, żywicy kompozytowej czy metalu. Nowoczesna frezarka i drukarka 3D opracowuje niezbędne struktury w zaledwie kilkanaście minut, podczas gdy cała wizyta, zaczynając od wywiadu z pacjentem, poprzez diagnozę i skanowanie, aż do wytworzenia i założenia uzupełnień, trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut. Nie trzeba też nosić koron tymczasowych ani przychodzić na wizytę kontrolną.

CEREC – co to oznacza w praktyce?

CEREC to koniec umawiania się na wiele wizyt, by rozwiązać indywidualne problemy stomatologiczne. Dzięki tej technologii podczas jednego spotkania wykonane mogą być licówki, korony, mosty, implanty dentystyczne, wkłady koronowe inlay, onlay oraz inne potrzebne uzupełnienia. Aby procedura przebiegła skutecznie, niezbędne jest wybranie gabinetu, gdzie przyjmuje wykwalifikowany zespół specjalistów oraz certyfikowany system CEREC. Gdańsk to miasto, w którym znajduje się właśnie tego typu klinika.

Ponadto licówki i korony CEREC wyglądają jak prawdziwe zęby. Nie ma ryzyka pojawienia się ciemnych krawędzi jak w tradycyjnych metodach. Uzupełnienia ceramiczne są bardzo trwałe i świetnie tolerowane przez organizm, dzięki czemu nie  występują reakcje alergiczne. CEREC gwarantuje też idealny zgryz i odporność na ścieranie na znacznie wyższym poziomie niż w przypadku innych, stosowanych dotąd powszechnie metod.

Umów wizytę