Umów wizytę +48 607 516 663

Nowoczesna higienizacja: Prophylaxis – na czym to polega?

Higienizacja zębów to jeden z zabiegów dentystycznych, który podobnie jak przegląd stomatologiczny, powinien być wykonywany regularnie. Dzięki temu możliwe staje się utrzymanie zdrowych zębów bez zaawansowanych ubytków oraz zapobieganie próchnicy i innym dolegliwościom. Obecnie na rynku dostępne jest urządzenie EMS Prophylaxis Master, dzięki któremu zabieg higienizacji jamy ustnej jest jeszcze dokładniejszy i skuteczniejszy, a wszelki dyskomfort zostaje całkowicie wyeliminowany.

Higienizacja co to jest?

Wiele osób zastanawia się, czym właściwie jest higienizacja zębów, na czym polega i jak często należy ją wykonywać. Zabieg higienizacji należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. W przypadku gdy pijemy na co dzień dużo herbaty lub kawy i dodatkowo palimy papierosy, zalecane jest korzystanie z tego zabiegu co pół roku.

W ramach procedury wykonywany jest skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie niwelujące przebarwienia, osad i płytkę nazębną, polerowanie szkliwa oraz fluoryzacja, która zabezpiecza zęby przed ubytkami i próchnicą. Odpowiadając na pytanie, ile trwa higienizacja, należy wziąć pod uwagę indywidualny stan zębów pacjenta. Zazwyczaj zabieg trwa od 40 do 60 minut. W przypadku nieregularnych wizyt u stomatologa może on jednak potrwać dłużej.

Prophylaxis – nowoczesna i bezbolesna higienizacja zębów

Zabieg higienizacji jamy ustnej może powodować dyskomfort i odczuwanie stosunkowo niewielkiego bólu. Im więcej kamienia nazębnego i płytki nazębnej, tym higienizacja przebiega intensywniej. Szczególnie dotkliwe odczucia mogą wówczas towarzyszyć osobom szczególnie wrażliwym na ból lub cierpiącym na nadwrażliwość dziąseł.

Rozwiązaniem tego problemu jest urządzenie EMS Prophylaxis Master i wykonywana za jego pomocą higienizacja jamy ustnej. Na czym polega ten zabieg z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii w tego typu sprzęcie i dlaczego higienizacja Prophylaxis jest bezbolesna?

Co wyróżnia higienizację zębów z zastosowaniem urządzenia EMS Prophylaxis Master?

EMS Prophylaxis Master niemal całkowicie minimalizuje dyskomfort i ból pojawiający się podczas tradycyjnej higienizacji. Do przeprowadzenia zabiegu użytych zostaje też znacznie mniej narzędzi elektrycznych, jak i ręcznych. Urządzenie wyposażone zostało w końcówkę Piezon NO PAIN z funkcją dynamicznej regulacji mocy i dostosowywania na bieżąco mocy do siły przykładania, co gwarantuje maksymalny komfort pacjenta.

Stosowana podczas zabiegu woda zostaje podgrzana, eliminując nieprzyjemne odczucia podczas przeprowadzania skalingu u osób nadwrażliwych. Piasek używany do piaskowania wyróżnia się najdrobniejszymi ziarnami, przez co nie narusza biofilmu tkanek miękkich, co skutkuje zazwyczaj podrażnieniami. Pacjentowi nie towarzyszy też uczucie zgrzytającej materii w ustach.

Ziarna piasku o średnicy zaledwie 14 μm jest też jedyną substancją na rynku, którą z powodzeniem stosować można u osób borykających się z różnego rodzaju chorobami przewlekłymi, takimi jak astma czy cukrzyca.

Umów wizytę