Czy można wprowadzić implant natychmiast po usunięciu zęba?
Jest to możliwe, choć nie w każdym przypadku. Wymaga to skonsultowania się z lekarzem prowadzącym, jeszcze przed usunięciem zęba. Zostaną wtedy wykonane właściwe zdjęcia rtg i przeprowadzona analiza warunków.
Jak trwałe są implanty?
Wprowadzony implant po kilku miesiącach trwale zrasta się z kością i staje się jej częścią. Przy prawidłowo zaplanowanym i wykonanym rozwiązaniu protetycznym, może on spełniać swoją funkcję tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość. Przy prawidłowej higienie i systematycznych, co 6-cio miesięcznych wizytach w gabinecie, może on służyć do końca życia. Pierwsze implanty wprowadzono 40 lat temu i do teraz spełniają one swoją funkcję w jamie ustnej.
Jakie są przeciwwskazania do założenia implantu?
Obecnie nie ma przeciwwskazań do wprowadzania implantów. Są ograniczenia – stany, które wymagają od pacjenta podjęcia określonych działań, jak np. ograniczenie palenia, ponieważ u osób palących wzrasta ryzyko odrzucenia wszczepu. W przypadku takich chorób, jak: cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby stawów, osteoporoza, niezbędna może być konsultacja i współpraca z prowadzącym specjalistą.
Jaki jest odsetek niepowodzeń?
Jest to obecnie bardzo dobrze udokumentowana i wszechstronnie przebadana metoda uzupełnienia brakującego zęba. Jej skuteczność stwierdza się w co najmniej 96% przypadków.
Czy nieprzyjęcie się implantu jest groźne dla zdrowia?
Nieprzyjęcie się implantu nie jest groźne dla zdrowia, nie skutkuje żadnymi innymi konsekwencjami, jak tylko tymi związanymi ze zmianą koncepcji leczenia chirurgicznego i leczenia protetycznego.