Piaskowanie zębów i Skaling Gdańsk- Titanium Dental
Rejestracja wizyty

Godziny otwarcia:

pon - pt: 9:00 - 20:00
sob. - niedz: nieczynne

Piaskowanie zębów i Skaling

Decydując się na piaskowanie zębów w Gdańsku, możesz być pewien, że zostanie ono przeprowadzone profesjonalnie i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zabieg ten ma na celu usunięcie z powierzchni zębów osadów nazębnych oraz przebarwień. Dzięki temu zęby stają się gładkie i lśniące, a dziąsła bardziej zbite i różowe. Istotny jest również aspekt zdrowotny – piaskowanie zębów w naszej klinice w Gdańsku pozwoli Ci uniknąć chorób dziąseł i zębów, a także zabezpieczy Cię przed rozwojem bakterii w jamie ustnej. 

Jak przeprowadzamy zabieg piaskowania?

 

Wykonywane jest za pomocą specjalnej piaskarki i proszku z wodą, które pod ciśnieniem kierowane są na zęby. Docierają one nawet do trudno dostępnych miejsc i przestrzeni międzyzębowych. Po zabiegu piasek zostaje odessany za pomocą ssaka. Wszystkie te czynności trwają około 30 minut. Piaskowanie zębów nie boli, lecz wrażliwi pacjenci mogą odczuwać podrażnienie dziąseł. Skierowane jest ono do osób, które piją dużo kawy i herbaty, palą papierosy, mają mocno stłoczone zęby lub noszą aparat ortodontyczny. Należy wykonać je także przed wybielaniem zębów. Jest to zabieg profilaktyczny, który powinno się przeprowadzać regularnie, co około pół roku. 

Co po zabiegu piaskowania?

 

Dla pełnej ochrony i zdrowia zębów należy wykonać fluoryzację, by wzmocnić szkliwo zębów. Istotne jest również powstrzymanie się od palenia papierosów i ciemnych napojów: kawy, herbaty, wina czy kolorowych soków. By efekty piaskowania były jak najtrwalsze, warto pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej.

Piaskowanie zębów – Gdańsk jest miastem, w którym zadbamy o Twoje zęby kompleksowo.  

Skaling

 

Piaskowanie zębów to uzupełnienie dla skalingu, który również wykonujemy w naszej klinice. Ma on za zadanie usunięcie kamienia nazębnego i przygotowanie zębów do piaskowania i fluoryzacji. Złogi nazębne usuwamy za pomocą ultradźwięków – to bardzo skuteczny i bezpieczny sposób. Podkreślamy, że kamienia nie da pozbyć się samodzielnie za pomocą szczoteczki, czy nici dentystycznych.

Skaling i piaskowanie zębów w Gdańsku, w klinice Titanium Dental wykonywane są podczas jednej wizyty. To bardzo wygodne rozwiązanie, które jest też korzystne dla Twojego zdrowia.

Polityka prywatności, RODO – Czytaj więcej

Umów wizytę